jtemplate.ru - free extensions Joomla


wtorek, 08 kwiecień 2014 09:53

Dni Gryfina nie będzie

Ubiegłoroczny festyn na nabrzeżu cieszył się dość sporym zainteresowaniem Ubiegłoroczny festyn na nabrzeżu cieszył się dość sporym zainteresowaniem
Niegdyś jedna z największych imprez plenerowych w regionie, czyli Dni Gryfina, w tym roku się nie odbędą. Nie ma pieniędzy. W zamian gmina oferuje zabawę na nabrzeżu, nie wiadomo jednak, czy na scenie pojawią się artyści spoza naszego miasta
Impreza przyciągająca ludzi z całego regionu, w tym ze Szczecina, w 2014 roku nie odbędzie się. Jak mówi Maria Zalewska, dyrektor Domu Kultury, nie ma pieniędzy na organizację tak dużej imprezy. A wydatek to niemały, na takie wydarzenie należałoby przeznaczyć ponad 200 tys. zł.
- W chwili, kiedy mamy tak trudną sytuację finansową w gminie i gdy wszyscy zaciskają pasa, rezygnacja z Dni Gryfina jest słuszną decyzją – mówi Maria Zalewska.
Zaznacza jednak, że mieszkańcy miasta nie zostaną w majowy weekend pozostawieni samym sobie. W zamian odbędzie się mniejsza impreza nad rzeką, będzie nosiła nazwę „Spotkajmy się na nabrzeżu”. Koszty organizacji tej zabawy maja się zamknąć w kwocie nieco ponad 30 tys. złotych.
- Na razie będziemy się opierali na wykonawcach z Gryfina, prowadzimy jednak rozmowy i być może uda się ściągnąć do Gryfina kogoś znanego – informuje Maria Zalewska.
Nie zdradza jednak, kto w ramach imprezy miałby wystąpić na nabrzeżu. Wiadomo, że zabawa wystartuje po południu 2 maja, ale będzie trwała dość krótko, bo tylko do godziny 22:00. Jest to warunkowane bliskością dużego osiedla, impreza nie może więc trwać całą noc.
Wydarzenie ma być połączone z targami dla przedsiębiorców organizowanymi przez Cech Rzemiosł Różnych.
O tym, że w tym roku Dni Gryfina się nie odbędą donoszą już wszystkie media w regionie. Przypominają, że była to jedna z najbardziej cenionych imprez plenerowych w okolicy, na naszej scenie nieprzerwanie od 1995 roku występowały największe gwiazdy polskiej estrady, m. in. zespoły Kult, Hey czy Perfect.

Napisane przez  Rafał Remont
eGryfino
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Czytany 4145 razy

Dodaj komentarz


Przepisz kod z obrazka
Jeśli nie możesz odczytać kodu, kliknij "odśwież" poniżej obrazka.

Kod antyspamowy
Odśwież

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu

Komentarze  

 
#16 gościu 2014-04-11 10:15
Cytuję gazeciarz:
Do Nicka Cawe, czy takie plenery są dla melomanów? Nie rozumiesz że są różne koncerty. Nie każdy słucha tak niszowej muzyki, no i dla Ciebie są elitarne koncerty po 150€ za bilet. Nie każdego stać też na taką kulturę i po to są bezpłatne koncerty w plenerze.


To już lepiej posłuchaj Borzymianki. Lokalny zespół i repertuar bardziej ambitny. Chyba że gustujesz w młodych, pozbawionych talentu, metroseksualnyc h chłopcach, przerabianych na papkę dla mas.
Cytować
 
 
#15 gazeciarz 2014-04-10 19:37
Do Nicka Cawe, czy takie plenery są dla melomanów? Nie rozumiesz że są różne koncerty. Nie każdy słucha tak niszowej muzyki, no i dla Ciebie są elitarne koncerty po 150€ za bilet. Nie każdego stać też na taką kulturę i po to są bezpłatne koncerty w plenerze.
Cytować
 
 
#14 gościu 2014-04-10 14:07
Cytuję gość:

no i co z tego, że napisał, że wystąpi w gryfinie i że napisał, że są to potwierdzone koncerty, redakcja napisała w komentarzu poniżej abyśmy nie pisali niesprawdzonych informacji, czy nie?


Dobrze że nie napisał, że będzie prezydentem i że to potwierdzona wiadomość :P
Cytować
 
 
#13 Nick Cave 2014-04-10 12:58
Z perspektywy melomana o określonych preferencjach - strata żadna. Mam tylko nadzieję, że nie dostaniemy w zamian trzydniowego łupania po uszach "wiejskim" disco, którego data przydatności do spożycia dawno już minęła.
Cytować
 
 
#12 gość 2014-04-09 19:48
Cytuję aliii:
Na swoim fb dawid kwiatkowski napisal ze wystapi u nas 3 maja a dni gryfina u nas sa 2 maja o co w tym.wszystkim chodzino i co z tego, że napisał, że wystąpi w gryfinie i że napisał, że są to potwierdzone koncerty, redakcja napisała w komentarzu poniżej abyśmy nie pisali niesprawdzonych informacji, czy nie?
Cytować
 
 
#11 aliii 2014-04-09 07:12
Na swoim fb dawid kwiatkowski napisal ze wystapi u nas 3 maja a dni gryfina u nas sa 2 maja o co w tym.wszystkim chodzi
Cytować
 
 
#10 Wony Rynek 2014-04-08 21:21
Będziecie kupować bilety to ktoś będzie organizował imprezy i koncerty.

Za darmo to tylko można w socjalizmie w mordę dostać :-)))

Jezeli jesteś przeciwko darmowym koncertom, darmowym karetkom pogotowia, darmowej straży pożarnej czy policji. Jeżeli jesteś za zniesieniem zasiłków dla bezrobotnych, zasiłków opiekuńczych i chorobowych. jeżeli jesteś za tym by nauka i opieka zdrowotna były w pełni prywatne i pełnopłatne tooooo

GŁOSUJ NA JANA GŁADKOWA naszego prawdziwego i jedynego mędrca z KNP
Cytować
 
 
#9 gazeciarz 2014-04-08 20:39
Szkoda po prostu,że w tym mieście nie będzie lada dzień żadnych imprez. A na dni Gryfina można psioczyć, ale mało które miasteczko miało szansę zobaczyć tyle kapel i przez lata nie tylko disco polo :)
Cytować
 
 
#8 pawelkokosz 2014-04-08 19:49
Cytuję pani doktor:
Gdyby nie owsikowy spęd to byłby pieniądze.


No większej głupoty to dawno nie czytałem...poró wnałbym to do stalowej brzozy smoleńskiej bądź do rozpylania helu wokół Smoleńska :)....
Cytować
 
 
#7 pani doktor 2014-04-08 17:37
Gdyby nie owsikowy spęd to byłby pieniądze.
Cytować
 
 
#6 gość 2014-04-08 13:33
Cytuję red.:
Nie publikujemy niesprawdzonych informacji. Jeśli będzie już znany cały program imprezy, zamieścimy go na naszym portalu.

sory więc
Cytować
 
 
#5 ha! 2014-04-08 13:09
Jak są DG to marudzicie, że chłam, a jak nie ma DG z chłamem to też źle :)
Cytować
 
 
#4 gazeciarz 2014-04-08 11:52
Czego oczekiwać od gdk jak decyzję o imprezie podjęto po interwencji Radia Szczecin. Bez pieniędzy i w dwa tygodnie nikt nie zrobi MEGA koncertu. A swoją drogą to komuś zależy na fajnej majówce? Można przecież iść nad Odrę pokarmić łabędzie ;)
Cytować
 
 
#3 red. 2014-04-08 11:24
Nie publikujemy niesprawdzonych informacji. Jeśli będzie już znany cały program imprezy, zamieścimy go na naszym portalu.
Cytować
 
 
#2 gość 2014-04-08 10:05
no przecież gwiazda Dawid Kwiatkowski na swoim profilu na fb napisał ze wystąpi w gryfinie w plenerze..... a gdk dalej robi z tego wszystkiego jedną wielką tajemnicę!
gdzie ja mieszkam?!
Cytować
 
 
#1 tak pytam 2014-04-08 10:03
Pytanie - po co w takim razie wydajemy (duże) pieniądze na jedną, konkretną osobę zatrudnioną w GDK i zajmującą się w zasadzie tylko organizacją Dni Gryfina?
Cytować
 
Projektowanie stron internetowych - kostek.net