eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Pan od kryminałów

Na spotkanie z Mariuszem Czubajem, autorem kryminału „Dziewczynka z zapalniczką” zaprasza Biblioteka Publiczna w Gryfinie

Czubaj jest profesorem antropologii kultury w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Jego badania koncentrują się wokół problematyki kultury popularnej, fanowskiej  oraz literatury popularnej i seriali. Prowadzi też badania dotyczące antropologii sportu. W zakresie literatury kryminalnej łączy teorię z praktyką. Jest dwukrotnym laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej powieści kryminalnej i sensacyjnej za książki „21:37”i „R.I.P.”. Kryminały Czubaja tłumaczono na języki angielski, niemiecki, turecki, ukraiński oraz włoski.

Najnowsza jego książka, wydana tego roku - „Dziewczynka z zapalniczką” to przykuwająca uwagę intryga i trzymająca w napięciu fabuła. Spotkanie z pisarzem odbędzie się w piątek 21 września o godz. 17.00 w sali konferencyjnej w głównym budynku biblioteki przy ul. Kościelnej 24. Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu