Advertisement
eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Jest ofiara śmiertelna i wielu rannych. Ostrzegamy - drastyczne zdjęcia [GALERIA + VIDEO]

Autor: Kamil Miler

Tragiczny wypadek miał miejsce po godz. 13.00 na przejeździe kolejowym w Łubnicy, pomiędzy Daleszewem a Łubnicą. Pociąg relacji Szczecin – Zielona Góra zderzył się z samochodem ciężarowym przewożącym drewno. Przednie wagony zostały wykolejone. Śmierć na miejscu poniósł kierowca samochodu, ale jest również kilku ciężko rannych pasażerów oraz osób z obsługi pociągu

Kierowca samochodu przewożącego drewno poniósł śmierć na miejscu.

- To wyglądało strasznie. Okropny widok – mówili o stanie kierowcy pasażerowie pociągu.

Gdy dotarliśmy na miejsce po kilkunastu minutach od wypadku wciąż było tam wiele osób z drobnymi urazami, czym bliżej jednak podchodziliśmy do miejsca zdarzenia, mijaliśmy coraz ciężej ranne osoby, przy których uwijały się jak mogły służby ratunkowe. Nie tylko z pogotowia ratunkowego, bo momentalnie uruchomiono wszystkie możliwe służby, czyli osoby przeszkolone mogące udzielić pierwszej pomocy. Na twarzach wielu osób widać było niedowierzanie, również ratowników. Sceny były tragiczne.

Po kilkunastu minutach wciąż wydobywano zakleszczone w pierwszym wagonie osoby, najtrudniej było wynieść maszynistę. Po najbardziej rannych przyleciał helikopter LPR.

- To było coś strasznego. Nawet nie było słychać hamowania, może tylko przez chwilę, ale momentalnie był ogromny huk, wszyscy zaczęli latać, uniósł się wielki pył – mówi jedna z kobiet jadąca w pierwszym wagonie. Na jej ciele widać wiele podrapań.

- Wielu ludzi ma połamane kończyny. Trudno to zliczyć. Byli też pewnie i ciężej ranni. W oczach mam widok dziecka, malutkiego, chyba nieprzytomnego, które na rękach niosła matka – dodaje kobieta.

- To było jak wybuch bomby – relacjonuje kobieta stojąca obok, która również jechała w pierwszym wagonie.

Sytuacja jest dynamiczna. Rannych wciąż przebywa. Na miejscu są już dowodzący lokalnymi jednostkami. Niewykluczone, że liczba ofiar może być większa.

Trasa PKP na linii Gryfino – Szczecin Podjuchy będzie nieczynna do odwołania. Na pewno do końca dzisiejszej doby.  Ruch być może zostanie przywrócony jutro rano, może później w ciągu dnia. Zerwana jest sieć trakcyjna. Komunikacja zastępcza będzie zorganizowana na trasie Szczecin Podjuchy - Gryfino. Z Gryfina w kierunku Kostrzyna będą jeździły pociągi, ale z dużym opóźnieniem.

 

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu